Kalendarze, Prezenty na święta

Kalendarz pod choinką

Na kilka miesięcy przed Nowym Rokiem, w księgarniach pojawiają się stosy kalendarzy książkowych. Zupełnie jak co roku. Można byłoby zakładać, że takie wydawnictwa są zbyteczne w czasach mobilnych aplikacji do zarządzania czasem. A jednak wciąż nie brakuje osób ceniących sobie tradycyjne podejście do planowania i rozpisywania dnia. Pod tegoroczną choinką, jak najbardziej można się zatem spodziewać kalendarza.

 

Zalety kalendarzy książkowych

Nie połączą się z kilkoma urządzeniami naraz, nie wyślą przypomnienia o spotkaniu i nie wykonają automatycznie zaplanowanych działań. Mimo tego tradycyjne kalendarze książkowe wciąż są chętnie wybierane. Wielu rodaków nie wyobraża sobie rozpoczęcia roku bez takiego wydawnictwa. Powodów jest wiele, do najważniejszych należy zapewne niechęć do postępu technologicznego. Polskie społeczeństwo coraz odważniej korzysta z dorobku technologicznego, ale wciąż wielu jego członków preferuje znane sobie rozwiązania. Z Internetu korzystają sporadycznie, a często wręcz unikają komputera. Jeżeli do tego mają prosty telefon, nie ma szans na wirtualny organizator. W przypadku takiej osoby kalendarz książkowy 2020 może być bardzo dobrym pomysłem na prezent świąteczny. Tym bardziej, że obecnie takie pozycje bywają bardzo różne. Do wyboru są kalendarze:

– z podziałem dziennym i tygodniowym,

– z okładką twardą, miękką, skórzaną czy zintegrowaną,

– w wielu różnych rozmiarach, także w wersji kieszonkowej.

Kupując kalendarz dla siebie, łatwiej podjąć decyzję. Wybierając go dla bliskiej osoby, warto zapytać o jej potrzeby. Czasami mały kieszonkowy kalendarz książkowy w zupełności wystarczy. A niewielkie rozmiary pozwolą zawsze mieć go pod ręką. Kiedy indziej o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem okaże się większy kalendarz ze sporą ilością miejsca na codzienne zapiski.

 

Czy kalendarz to dobry prezent?

To jeden z bardziej uniwersalnych pomysłów na prezent świąteczny. Eleganckie kalendarze książkowe wręcza się przełożonym i pracownikom. Te opatrzone śmiesznymi obrazkami są idealne dla osób o wesołym usposobieniu. Wyrazisty kolor okładki można dopasować do torebki czy torby na laptopa. Zaletą wręczania kalendarzy jest możliwość towarzyszenia ich właścicielom przez cały rok. To właśnie dlatego firmy chętnie wybierają je jako upominki dla klientów. Wystarczy opatrzyć okładkę własnym logo i efekt promocyjny gwarantowany. W życiu prywatnym także można to wykorzystać, wręczając kalendarz sympatii, rodzicowi czy dziecku wybierającemu się na studia. Różnorodność dostępnych rozwiązań pozwoli dopasować go do każdego członka rodziny. Ładnie wydany kalendarz będzie pięknym prezentem na cały nadchodzący rok.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *