Książki na prezent

Prezent, który wzbogaca i relaksuje

W poszukiwaniu prezentów, warto skupiać się na rzeczach przynoszących radość. Trafione upominki wspierają relaks. Dobrze, jeżeli przy okazji pozytywnie wpływają na umysł i pozwalają poszerzać horyzonty. Tak wyśrubowane oczekiwania spełniają książki. Lista zalet czytania jest długa, przy okazji udowadnia, że najlepsze prezenty świąteczne pochodzą z rynku wydawniczego.

Relaks nie tylko na święta

Książki to bardzo dobre prezenty. Dzięki nim człowiek ma szansę przeżyć przygody, podróżować razem z bohaterami oraz przynajmniej na chwilę oderwać się od swoich problemów. Ostatnie lata przynosiły kolejne niezbyt optymistyczne wyniki badań nad czytelnictwem. Wielu rodaków nie jest zainteresowanych zaglądaniem do książek. Może to jednak wynikać z faktu, że ten sposób spędzania wolnego czasu został zapomniany. Wręczając książki na święta, daje się odbiorcom szansę przypomnienia sobie, jak relaksującym zajęciem jest czytanie. Skupiając uwagę na kolejnych kartach powieści, można oderwać się od szarej i stresującej codzienności. Po odłożeniu lektury, problemy zapewne dalej będą istnieć, ale łatwiej przyjdzie się z nimi zmierzyć.

Rozwój duchowy i intelektualny

Niższy poziom stresu to niejedyna zaleta czytania. Kolejnym plusem regularnego powtarzania tej czynności jest szeroko pojęty rozwój jednostki. Książki to bardzo dobre prezenty świąteczne, ponieważ pozwalają:

– poznawać inne kultury,

– mierzyć się z innymi systemami wartości,

– lepiej zrozumieć odmienne punkty widzenia.

Człowiek zamknięty wyłącznie we własnym świecie, często obawia się nieznanego. Co za tym idzie, ma też tendencję do krytykowania i stereotypowego myślenia o tym, co odmienne. Dzięki książkom poznaje się różnorodność świata bez wychodzenia z domu. Wraz ze zbieraniem kolejnych informacji, pojawia się zaciekawienie i większa otwartość. Czytanie przynosi także korzyści w postaci lepszej pamięci. Przydaje się ona szczególnie w późniejszych etapach życia, choć współcześni młodzi ludzie także bardzo ją cenią. W natłoku zadań i codziennym zabieganiu nie tak łatwo o wszystkim pamiętać.

Prezenty świąteczne nie dzielą się na praktyczne i niosące radość. Książki stanowią najlepszy dowód, że funkcje te można ze sobą łączyć. Ich czytanie pozytywnie wpływa na mózg i zdrowie psychiczne. Wiedza uzyskana w ten sposób przydaje się w pracy, a także w budowaniu pozycji towarzyskiej. Oczytanym ludziom łatwiej przychodzi sztuka konwersacji. Po każdej zakończonej lekturze książka stanowi dodatek do domowego księgozbioru. Co ciekawe, nawet wówczas podnosi funkcjonalność wnętrza. Okazuje się bowiem, że kolejne tomy poprawiają akustykę w pomieszczeniu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *